Co děti jí

Zakládáme si na kvalitním a vyváženém stravování pro děti s ohledem na jejich věk. Obědy v jeslích zajišťuje firma Bionea.

Firma Bionea je registrovaná coby společnost zabývající se přípravou pokrmů pro předškolní a školní zařízení. Splňuje požadavky dané normami Ministerstva školství pro složení pokrmů a zastoupení jednotlivých skupin potravin, tzv. spotřební koš.

V jídelníčku jsou plně zastoupeny všechny druhy masa (ryby, drůbež, hovězí, vepřové, králičí), čerstvá zelenina a ovoce, luštěniny, obilninové výrobky a mléčné výrobky. K ochucování používají především čerstvé či sušené bylinky, jedlé květy, mořskou sůl a další bioprodukty. U sladkých pokrmů dávají přednost slazení tmavým třtinovým cukrem, obilnými slady a sirupy, agávovým či javorovým sirupem či medem.

Svačinky jsou připravovány přímo v jesličkách a skládají se z velkého množství zeleniny a ovoce. Připravujeme zde také chutné a zdravé pomazánky či smoothie.

V případě potravinových alergií či požadavků na vlastní stravu se lze individuálně domluvit, jsme otevření i odlišným stravovacím návykům dětí.