Co děti jí

Zakládáme si na kvalitním a vyváženém stravování pro děti s ohledem na jejich věk. Obědy v jeslích jsou zajištěny od firmy Bionea.

Firma Bionea je registrována coby společnost zabývající se přípravou pokrmů pro předškolní a školní zařízení, splňují požadavky dané normami Ministerstva školství pro složení pokrmů a zastoupení jednotlivých skupin potravin tzv. spotřební koš.

V jídelníčku jsou plně zastoupeny všechny druhy masa (ryby, drůbež, hovězí, vepřové, králičí), čerstvá zelenina a ovoce, luštěniny, obilninové výrobky a mléčné výrobky. K ochucování používají především čerstvé či sušené bylinky, jedlé květy, mořskou sůl a další bioprodukty. u sladkých pokrmů dávají přednost slazení tmavým třtinovým cukrem, obilnými slady a sirupy, agávovým či javorovým sirupem či medem.

Svačinky jsou připravovány přímo v jesličkách. Skládají se z velkého množství zeleniny a ovoce, připravují se chutné a zdravé pomazánky a smoothie.

V případě potravinových alergií či požadavků na vlastní stravu se lze individuálně domluvit, jsme otevřeni I odlišným stravovacím návykům dětí.